A A A

Treści w kanale Aktualności Facebooka zgodne z preferencjami odbiorców

22 listopada 2021, 17:10
Facebook testuje nowe algorytmy, które pozwolą użytkownikom dostosowywać treści widoczne w Aktualnościach.
Treści w kanale Aktualności Facebooka zgodne z preferencjami odbiorców

Facebook na nowo?

Facebook ogłosił, że testuje kilka nowych algorytmów, które pozwolą użytkownikom i firmom zwiększyć lub zmniejszyć ilość treści widocznych w kanale głównym i udostępnianych przez znajomych, grupy i inne strony na platformie. „Sprawdzamy nowe sposoby na to, by ułatwić znajdowanie i kontrolę kanału Aktualności i dostosować publikowane tu informacje do preferencji użytkowników" – czytamy w blogu firmy. Nowe testy giganta są na razie ograniczone do małej grupy osób. Ich liczba będzie zwiększana zgodnie z harmonogramem wdrażania funkcji.

Meta testuje również opcję wykluczania tematów prezentowanych w kanale głównym przez reklamodawców w języku angielskim. Nowa funkcja (Topic Exclusion for News Feed) da im do wyboru trzy grupy tematyczne – wiadomości i politykę, kwestie społeczne oraz przestępczość i tragedie. Gdy reklamodawca wybierze jeden lub więcej tematów z tych kategorii, jego reklama nie będzie widoczna dla osób, które wykazują zainteresowanie nimi na swoim kanale z Aktualnościami. Pomysłodawcy tej zmiany twierdzą, że we wczesnych testach reklamodawcy, którzy wykluczyli kategorie wiadomości i polityki, byli w stanie uniknąć sąsiedztwa podobnych tematów w 94% przypadkach.

fot. Pixabay


Katarzyna Bielińska
Tagi: facebook
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto