A A A

Trwają prace na przeglądarką Firefox 3.0

13 sierpnia 2007, 14:45
Trwają prace na przeglądarką Firefox 3.0

Mozilla chce chronić użytkowników przez wykrywanie kodów niebezpiecznych stron, na które internauta próbuje wejść, oraz za pomocą interfejsu użytkownika, który będzie zawiadamiał o niebezpieczeństwie. Ostrzeżenie nie będzie jednak zwykłym zawiadomieniem, które internauci nauczyli się ignorować. Na razie, na wczesnym etapie prac, interfejs ma postać czerwonego okna, który blokuje stronę i nie pozwala użytkownikowi na pominięcie ostrzeżenia, gdyż nie można go zamknąć i przejść na pożądaną stronę.

Mozilla zastanawia się jednak, czy nie pozostawić użytkownikowi możliwości zamknięcia zawiadomienia i wejścia na stronę pomimo wykrytego niebezpieczeństwa. Liczba niebezpiecznych witryn rośnie z dnia na dzień. Firma Sophos, zajmująca się bezpieczeństwem w sieci, poinformowała, że w ciągu tylko jednego dnia kwietnia w internecie pojawiło się 5 tys. takich stron, a w innym dniu na początku lipca aż 30 tys.

Tak dynamiczny wzrost jest spowodowany tym, że hakerzy coraz częściej z e-maili przerzucają się na tworzenie własnych stron zawierających groźne wirusy bądź zarażanie stron już istniejących. Nowy Firefox ma pojawić się jeszcze w tym roku.

 

Źródło: Mediarun.pl


Paweł Bijata
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto