A A A

Trwają testy LibreOffice 6.4

27 grudnia 2019, 12:30
Twórcy LibreOffice intensywnie testują najnowszą wersję swojego pakietu biurowego. Jego premiera już w styczniu.
Trwają testy LibreOffice 6.4

Premiera nowej wersji LibreOffice – najpopularniejszej darmowej alternatywy dla pakietu Office – zbliża się wielkimi krokami. Wersja 6.4 jest już intensywnie testowana i zostanie wydana pod koniec stycznia br. Przyniesie kilka ciekawych nowości, m.in. możliwość generowania kodów QR do dowolnego dokumentu.

Ułatwi to przesyłanie odnośników do tekstów, a użytkownik podczas tworzenia kodu będzie mógł wybrać jeden z czterech stopni złożoności. Ta możliwość wyboru pozwoli albo na zapisanie dłuższego adresu URL, albo na dodanie korekcji, jeżeli dla danego dokumentu występują błędy w odczycie.

Nowe wydanie LibreOffice da również dostęp do podglądu arkuszy kalkulacyjnych. Dzięki temu będzie można wyeksportować całą zawartość arkusza na jednej stronie za pomocą opcji dopasowania. Użytkownik uniknie więc sytuacji, w których program rozkłada zawartość na kilku stronach. Opcja ta działa niezależnie od długości arkusza, ale jeżeli będzie on za długi, to treść na wydruku zostanie mocno pomniejszona.

Kolejnym detalem będzie przebudowana opcja wytnij-wklej. Użytkownik będzie mógł zdecydować, czy chce, by na przykład program przy kopiowaniu pominął tabelę. Autorzy LibreOffice zapowiadają też większą kompatybilność z plikami edytowanymi w Microsoft Office. Przypisy nie będą już przeskakiwać na osobną stronę, a aplikacja do tworzenia prezentacji lepiej poradzi sobie z importowaniem tego typu plików.

fot. LibreOffice


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościNowy patent Samsunga
8 kwietnia 2020
Koreański producent opatentował ekran, w którym zaokrąglone są wszystkie cztery boki.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto