A A A

Tryb XP w Windows 7

27 kwietnia 2009, 11:28
W Windows 7 znajdzie się specjalny tryb, dzięki któremu w nowym systemie będzie możliwe uruchomienie niekompatybilnych z nim aplikacji, które bez problemu działają pod Windows XP.
Tryb XP w Windows 7

Wprowadzenie trybu XP zostało już potwierdzone na blogu Windows. Usługa oparta zostanie na technologii Virtual PC, którą Microsoft pozyskał w 2003 roku.

Tryb będzie więc niczym innym, jak wirtualnym systemem operacyjnym uruchamianym w aplikacji Virtual PC. Jednak zainstalowane w wirtualnym systemie aplikacje będzie można uruchomić z poziomu paska start głównego systemu.Wiadomo też, że tryb prawdopodobnie nie znajdzie się w pudełkowej wersji systemu Windows 7, ale dostępny będzie w sieci jako darmowy dodatek do pobrania razem z aplikacją Virtual PC.

Tryb XP w Windows7

Wprowadzenie trybu XP to ukłon Microsoftu w kierunku klientów biznesowych, którzy niekompatybilność swych aplikacji z "siódemką" mogliby uznać za powód do pozostania przy starym systemie operacyjnym. Jak działa tryb XP będzie się można przekonać już niedługo. Microsoft zapowiedział opublikowanie wersji beta usługi dla systemów Windows 7 Professional oraz Ultimate.

Źródło: cnet


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto