A A A

Tryb tłumacza na smartfonie

13 grudnia 2019, 08:35
Inteligentny translator znany z głośnika Google Home będzie dostępny także na telefonach z systemami Android i iOS.
Tryb tłumacza na smartfonie

Na początku bieżącego roku firma Google dodała funkcję tłumacza bazującego na sztucznej inteligencji do głośnika Google Home oraz inteligentnych wyświetlaczy. Translator w takiej wersji sprawdzał się na przykład podczas rozmów prowadzonych z pracownikami hotelu.

Obecnie tryb tłumaczeń w czasie rzeczywistym pojawi się również na smartfonach z systemami Android i iOS, na których zainstalowano Asystenta Google. Aby włączyć cyfrowy translator, należy uaktywnić Asystenta i wypowiedzieć zdanie: „Hej, Google, pomóż mi mówić po węgiersku" albo podobne. Od tego momentu wypowiedziane przez użytkownika słowa będą odtwarzane w obcym języku, a zapis rozmowy pojawi się na ekranie. Możliwe będzie także skorzystanie z podpowiedzi pokazywanych przez Asystenta.

Automatyczny tłumacz w telefonie obsługuje 44 języki (m.in. polski), czyli o 15 więcej niż na początku roku. Pełna lista została opublikowana na stronie pomocy technicznej aplikacji Asystent.

fot. Google


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto