A A A

Trzeci wymiar internetu

19 września 2008, 13:25
Trzeci wymiar internetu

Firma ExitReality udostępniła nowatorską wtyczkę do przeglądarek Internet Explorer i Mozilla Firefox. Jej mechanizm umożliwia przetwarzanie dwuwymiarowych stron na widok trójwymiarowy i poruszanie się po serwisach przekształconych w wirtualne, interaktywne światy za pomocą awatara o dowolnych kształtach.

Odpowiednio przetworzone strony mogą też zawierać dodatkowe treści i elementy. ExitReality opracowało również metodę umożliwiającą prezentowanie na ekranie monitora awatarów przeglądających zawartość strony w miejscach, które aktualnie są odwiedzane przez innych użytkowników. Dodatkowo między postaciami, które znalazły się na tych samych witrynach, istnieje możliwość nawiązania interakcji, dzięki czemu można też organizować wirtualne spotkania awatarów użytkowników.

Niektóre popularne serwisy, np. MySpace, Facebook, Bebo, eBay czy MSN, zostały już przygotowane do kooperacji z ExitReality i np. wielkie korporacje zostały zobrazowane jako wieżowce, YouTube wygląda jak kino, a serwisy społecznościowe to wygodne kluby, po których mogą się poruszać  użytkownicy.

Wtyczkę można pobrać na stronie ExitReality. Na razie dostępna jest tylko wersja do systemów Windows.

Źródło: ExitReality, ITworld


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto