A A A

Turcja ogłosiła przetarg na 15 mln tabletów

25 sierpnia 2011, 09:16
Turcja ogłosiła przetarg na 15 mln tabletów

Turcja ogłosiła przetarg na dostarczenie uczniom aż 15 milionów tabletów. Jest to drugi kraj po Korei, który zdecydował się na rozpoczęcie procesu zastąpienia zeszytów szkolnych tabletami. Z upływem czasu możliwe jest również całkowite wykluczenie podręczników szkolnych, gdyż tablety idealnie nadawałyby się i do spełniania ich funkcji.

W chwili obecnej nie są znane szczegóły procesu, wiadomo jednak, że doszło już do kilku spotkań z przedstawicielami takich gigantów jak: Microsoft, Intel oraz Apple. Jednym z warunków jakie postawił turecki rząd jest konieczność wyprodukowania tabletów na terenie Turcji. Jest to warunek praktycznie skreślający Apple z listy potencjalnych dostawców, gdyż firma ta produkuje swój sprzęt w Chinach.

Decyzja podjęta przez rządzących w Turcji jest na pewno krokiem w dobrym kierunku. Możemy być pewni, iż tablety, bądź urządzenie im podobne będą z czasem pojawiały się w coraz większej ilości szkół w wielu krajach. Staną się one zeszytami drugiej dekady XXI wieku.

Czy doczekamy się w najbliższym czasie takiej rewolucji również w polskich szkołach ? Ciężko to przewidzieć, ale wydaje mi się, że bardziej prawdopodobne jest to, iż uczniowie prędzej we własnym zakresie zaopatrzą się w tego typu urządzenia, niż wspomoże ich w tym nasz rząd.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto