A A A

Twitter aktualizuje politykę prywatności

1 grudnia 2021, 10:00
Serwis rozszerza listę materiałów, których nie wolno publikować.
Twitter aktualizuje politykę prywatności

Nie ma zgody, nie ma zdjęcia

Do zakazu upubliczniania prywatnych informacji takich jak adresy, lokalizacje, dokumenty tożsamości, numery telefonów, adresy e-mailowe, rachunki bankowe albo dane biometryczne, dochodzą teraz zdjęcia i filmy pokazujące kogokolwiek bez jego zgody.

„Jeśli zostaniemy powiadomieni przez użytkownika lub przez upoważnioną osobę, że nie zgadza się na udostępnienie prywatnego obrazu lub filmu, usuniemy je" – poinformował Twitter w blogu.

Zgodnie z wpisem, nowe zasady wchodzą w życie natychmiast. Po złożeniu skargi członkowie zespołu ds. zaufania i bezpieczeństwa przeanalizują wniosek i zdecydują, czy usunąć oprotestowany materiał.

Rzecznik serwisu, Trenton Kennedy, powiedział że zmiana zasad ma zapewnić ochronę prywatności użytkowników Twittera w krajach, w których nie obowiązują tak zwane prawa do prywatności, zabezpieczające przed upublicznianiem cudzego wizerunku bez zgody zainteresowanej osoby.

fot. Aleksander Szatow – Unsplash


Sebastian Nanasik
Tagi: Twitter
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto