A A A

Twitter dołączy do Facebooka w walce z mitami

15 października 2020, 10:30
Kolejny serwis zapowiada usuwanie wpisów zaprzeczających Holocaustowi.
Twitter dołączy do Facebooka w walce z mitami

Wspólnymi siłami

Twitter zapowiedział, że będzie usuwał z serwisu wszystkie wpisy negujące Holocaust lub określające go jako zjawisko sztucznie wyolbrzymione przez media. Jest to odpowiedź firmy na podobną politykę Facebooka, który zdecydował się zareagować na sygnały o rosnącej skali antysemityzmu na świecie.

Raport przygotowany przez Anti-Deformation League potępiał zwłaszcza serwis Marka Zuckerberga, wskazując na istnienie wielu grup zrzeszających osoby mających poglądy antysemickie lub bagatelizujących antysemityzm. Choć raport nie wypowiadał się negatywnie na temat Twittera, serwis też miał w przeszłości problemy ze zwalczaniem mowy nienawiści.

 

Nie tylko Holocaust

W oficjalnym komunikacie Twitter stanowczo potępia gloryfikowanie zagłady Żydów i mowę nienawiści oraz zapowiada walkę z tym zjawiskiem. Ma to być coraz częstsze zwłaszcza wśród młodych ludzi. Serwis nie chce przy tym skupiać się wyłącznie na Holocauście: na cenzurowanym mają być od teraz również posty dotyczące innych przypadków ludobójstwa.

fot. Pixabay


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Pół wieku dyskietek
16 września 2021
W 1971 roku inżynierowie koncernu IBM skonstruowali urządzenie, które zastąpiło czytniki kart perforowanych.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto