A A A

Twitter idzie w ślady Google'a

14 września 2020, 14:30
Operator serwisu mikroblogowego przygotowuje się do amerykańskich wyborów prezydenckich.
Twitter idzie w ślady Google'a

Żadnego „już wygrałem"

Przedstawiciele Twittera zapowiedzieli, że usuną lub w specjalny sposób oznaczą te wiadomości, które mogą wpływać na wynik wyborów prezydenckich w USA.

 

Musicie poczekać

Od najbliższego czwartku, 17 września, na platformie mikroblogowej zaczną obowiązywać nowe zasady moderowania treści. Ponieważ w zaplanowanych na 3 listopada wyborach prezydenckich należy spodziewać się rekordowej liczby głosów oddanych korespondencyjnie, czas od dnia głosowania do chwili podania ostatecznych wyników najprawdopodobniej znacząco się wydłuży. Ze względu na to z Twittera będą usuwane wszystkie wiadomości zawierające twierdzenia o zwycięstwie któregoś z kandydatów przed opublikowaniem komunikatu kolegium elektorów.

Specjalnie oznaczane bądź kasowane będą wiadomości mogące wpływać na udział w głosowaniu – na przykład podważające wiarę w uczciwość wyborów, zawierające niezweryfikowane informacje o fałszowaniu kart do głosowania itp. To samo ma dotyczyć nieprawdziwych informacji na temat kodeksu wyborczego albo urzędników zaangażowanych w przeprowadzenie głosowania.

Tweety, które zostaną oznaczone jako mało wiarygodne, ale pozostaną w serwisie, będą miały ograniczoną widoczność – zobaczą je tylko osoby obserwujące konto użytkownika publikującego niesprawdzone treści. Wciąż działać mają mechanizmy polubienia i retweetu.

Zmianę zasad prezentowania treści w związku z wyborami prezydenckimi zapowiedział także koncern Google. Z kolei Microsoft jest zdania, że grupy rosyjskich hakerów podejmą próbę ingerowania w listopadowe głosowanie.

fot. Pixabay


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Rusza Apple One
30 października 2020
Koncern Apple rozpoczyna sprzedaż subskrypcji na pakiet gier, usług muzycznych, telewizyjnych i chmurowych.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto