A A A

Twitter: opłaty za oglądanie wpisów

26 lutego 2021, 07:40
Super Follower uzyska dostęp do „unikatowych treści".
Twitter: opłaty za oglądanie wpisów

Superobserwatorzy, grupy i bezpieczeństwo

Przedstawiciele Twittera opowiedzieli inwestorom i analitykom o planach na przyszłość.

 

Zapłać, to obejrzysz

Najwięcej emocji wśród użytkowników Twitera wzbudziła opcja nazwana „Super Follow". Przewiduje ona możliwość pobierania opłat od obserwujących w zamian za uzyskanie dostępu do dodatkowych treści, takich jak specjalne tweety, wiadomości wysyłane w postaci newslettera, wstęp do społeczności zgromadzonej wokół popularnego konta w serwisie itp.

Twitter Super Follow

Na zrzucie ekranowym pokazano zaproszenie do wniesienia opłaty abonamentowet w wysokości 4,99 dolara miesięcznie, z możliwością wycofania się w dowolnym momencie.

W czasie spotkania Twitter's Analyst Day zapowiedziano ponadto funkcję tworzenia grup społeczności (Communities), gromadzących użytkowników o podobnych zainteresowaniach (muzyka kulinaroia, zwierzęta, podróże...). Według przedstawicieli serwisu pomogłyby one zarówno integrować obecną społeczność, jak i włączać się do niej nowym użytkownikom.

 

Blokada z automatu

Mówiono także o zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem i moderowaniem treści. Planowane jest uruchomienie narzędzi, które będą promować „zdrowe zachowania" na platformie społecznościowej. Należy do nich nowy tryb bezpieczeństwa, wykrywający konta spamerskie lub użytkowników rozpowszechniających obraźliwe treści i ograniczający im możliwość wchodzenia w kontakt z innymi osobami. Pojawi się również przycisk „Automatyczne blokowanie/wyciszanie", który ułatwi odcięcie od własnego profilu kont notorycznie łamiących zasady serwisu.

Na razie nie przedstawiono terminarza, zgodnie z którym będą wdrażane nowe funkcje.

fot. Twitter


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto