A A A

Twitter opóźnia usuwanie kont

28 listopada 2019, 09:15
Z serwisu Twitter nie będą kasowane konta osób zmarłych.
Twitter opóźnia usuwanie kont

Zapowiedziane przez Twittera usuwanie nieaktywnych kont wywołało niezadowolenie użytkowników serwisu.

Ze względu na dużą liczbę protestów otrzymanych przez operatora portalu administratorzy Twittera opublikowali komunikat, zgodnie z którym operacja kasowania kont zostanie opóźniona.

Wyjaśniono również, że usuwane będą wyłącznie „martwe" konta użytkowników z krajów należących do Unii Europejskiej (nie wspomniano natomiast o innych państwach Starego Kontynentu). Administratorzy podkreślają, że konieczność pozbycia się części kont wynika ze zmian w ustawie dotyczących ochrony danych osobowych (RODO) w krajach Unii Europejskiej. Aktualizacja przepisów sprawiła, że Twitter musi uzyskać zgodę na przetwarzanie danych użytkowników, a nie otrzymał jej od osób, które mają co prawda konta w serwisie, ale nie dają znaku życia.

Wątpliwości co do usuwania kont zgłaszali także krewni i przyjaciele osób zmarłych, dla których twitterowe wpisy są jedną z pamiątek po bliskich. Administratorzy Twittera obiecują, że po otrzymaniu powiadomienia o koncie należącym do osoby nieżyjącej nie usuną go do momentu znalezienia sposobu upamiętnienia zmarłego.

fot. Twitter


Adam Wiśniewski
Tagi: Twitter
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Wyciekło 20 GB danych aktorek porno
20 stycznia 2020
Dziewczyny pozujące przed kamerkami udostępniały stronom, za pomocą których zarabiały, wiele swoich prywatnych danych, łącznie ze skanami...


TikTok rośnie w siłę
20 stycznia 2020
Aplikacja do tworzenia krótkich klipów wideo została w zeszłym roku zainstalowana ponad 700 milionów razy.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto