A A A

Twitter ostrzega przed kontrowersyjnym tweetem

10 listopada 2021, 12:00
Serwis dodał etykietę ostrzegawczą do filmu anime z Joe Bidenem w roli głównej, ale nagrania nie usunął
Twitter ostrzega przed kontrowersyjnym tweetem

Fałszywe, ale pożądane

Nagranie zostało zamieszczone przez republikanina Paula Gosara i przedstawia go wymachującego mieczami w kierunku prezydenta Joe Bidena i zabijającego kongresmenkę Alexandrię Ocasio-Cortez. Sfingowane fragmenty filmu są przeplatane prawdziwymi nagraniami, na których funkcjonariusze straży granicznej USA rozprawiają się z migrantami na granicy amerykańsko-meksykańskiej. Trwający 90 sekund film jest przeróbką japońskiego serialu animowanego.

Twitter uznał, że nagranie naruszyła jego politykę „nienawistnego zachowania" i oznaczył je etykietą ostrzegawczą, zapowiadając, że będzie ograniczał interakcje z tweetem. Dlaczego wideo nie zostało wobec tego usunięte? Gigant mediów społecznościowych oświadczył w powiadomieniu nad tweetem, że „może być w interesie publicznym, aby tweet pozostał dostępny".

Nancy Pelosi, przewodnicząca Izby Reprezentantów, wezwała Komisję Etyki, do zbadania tweeta. „Grożenie przemocą członkom Kongresu i prezydenta Stanów Zjednoczonych nie może być tolerowane" – napisała na Twitterze.

Sfałszowane wideo wywołało szeroką falę krytyki wśród czołowych amerykańskich polityków i użytkowników mediów społecznościowych.

fot. Pixabay


Katarzyna Bielińska
Tagi: Twitter
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Nissan również elektryczny
30 listopada 2021
Japońska firma zainwestuje w ciągu pięciu lat prawie 18 miliardów dolarów w produkcję e-pojazdów.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto