A A A

Twitter powołuje urzędnika ds. zażaleń

1 czerwca 2021, 09:30
Platforma mikroblogowa ma trzy tygodnie na dostosowanie się do przepisów obowiązujących w Indiach.
Twitter powołuje urzędnika ds. zażaleń

Tak jak w kodeksie

Sąd Najwyższy w Delhi wydał nakaz, zgodnie z którym Twitter ma trzy tygodnie na dostosowanie się do kodeksu etyki cyfrowej, obowiązującego od maja w Indiach. Regulacje przewidują między innymi, że platformy społecznościowe muszą wyznaczyć „urzędnika ds. skarg", który zajmie się zażaleniami użytkowników na treści zamieszczane w serwisach.

 

Na nic protesty

Przedstawiciele Twittera utrzymywali, że wprowadzone regulacje ograniczają wolność słowa. Indyjskie władze nie zgadzają się jednak z tym twierdzeniem; rząd oskarża wręcz platformę o wtrącanie się w proces tworzenia prawa w demokratycznym państwie. Sąd Najwyższy wydał serwisowi nakaz dostosowania się do kodeksu etyki cyfrowej po skardze złożonej przez obywatela Indii, a dotyczącej braku możliwości skontaktowania się z urzędnikiem do spraw zażaleń.

Wygląda na to, że Twitter ostatecznie podporządkuje się orzeczeniu. Firma opublikowała dane kontaktowe dwóch osób odpowiedzialnych za rozpatrywanie skarg dotyczących treści na platformie. Jeden z urzędników mieszka w USA, zaś drugi w Indiach; obydwaj posługują się tym samym adresem e-mailowym. Ich zadaniem jest m.in. usuwanie „ryzykownych treści" zgodnie z nakazem rządu lub decyzją sądu nie później niż 36 godzin po otrzymaniu żądania.

Z Indiami wciąż toczy natomiast spór WhatsApp. Firma w zeszłym tygodniu zaskarżyła nowy kodeks etyki do Sądu Najwyższego,, utrzymując, że przestrzeganie jego zapisów oznacza konieczność monitorowania wszystkich przesłanych wiadomości.

fot. Photo Mix – Pixabay


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto