A A A

Twitter pozwala na używanie samego klucza bezpieczeństwa

1 lipca 2021, 10:20
Wymagane podczas logowania uwierzytelnianie dwuskładnikowe można teraz zastąpić kluczem bezpieczeństwa.
Twitter pozwala na używanie samego klucza bezpieczeństwa

Jeszcze bezpieczniej

W środę (30 czerwca) Twitter ogłosił, że użytkownicy serwisu mogą używać klucza bezpieczeństwa jako jedynej metody logowania z zastosowaniem uwierzytelniania dwuskładnikowego. Dotyczy to zarówno osób korzystających z aplikacji mobilnej, jak i tych wchodzących do serwisu przez internet.

Choć klucz bezpieczeństwa nie jest nową funkcją w serwisie, to teraz można go ustawić jako jedyną opcję, wystarczającą do zalogowania.

 

Klucz konta haker

Jak twierdzi Twitter, wprowadzone fizyczne klucze bezpieczeństwa to najskuteczniejszy sposób zabezpieczenia konta. Wykorzystano w nich standardy bezpieczeństwa FIDO i WebAuthn, które potrafią odróżnić legalne witryny od tych złośliwych i blokować próby phishingu. Wbudowane zabezpieczenia powodują, że nawet w przypadku użycia klucza bezpieczeństwa w złych intencjach, np. w ramach ataku phishingowego, udostępnione informacje nie pozwolą na uzyskanie dostępu do konta.

fot. Edar – Pixabay


Barbara Blaczkowska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Twitter proponuje ugodę
21 września 2021
Portal jest skłonny zapłacić wprowadzonym w błąd inwestorom ponad 800 milionów dolarów.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto