A A A

Twitter pozytywnie zweryfikował fałszywe konto ministra

25 listopada 2021, 11:00
Fałszywe konto na Twitterze miało rzekomo należeć do członka norweskiego rządu.
Twitter pozytywnie zweryfikował fałszywe konto ministra

To przez pomyłkę

Pracownicy Twittera oznaczyli jako prawdziwe konto osoby podszywającej się pod norweskiego ministra finansów. Okazało się, że to sama norweska administracja poprosiła o uznanie go za autentyczne.

Na norweskiej stronie NRKbeta napisano, że odkąd Trygve Slagsvold Vedum został ministrem finansów, na Twitterze pojawiło się kilka kont z jego nazwiskiem. W związku z tym ministerstwo opublikowało specjalnego tweeta z informacją, że Vedum nie ma i nigdy nie miał konta w tym serwisie.

Najnowsze „konto ministra" na Twitterze różniło się od innych fałszywych kont niebieskim symbolem potwierdzającym udaną weryfikację. Okazało się, że serwis jest bez winy, bo to Kancelaria Premiera i Norweski Urząd Bezpieczeństwa (NSM) potwierdziły nieprawdziwy profil polityka. Miało to pewne polityczne konsekwencje, ponieważ z fałszywego konta sprzeciwiano się oficjalnej polityce partii, z której wywodzi się Vedum.

Ståle Grut, dziennikarz odpowiedzialny za artykuł w NRKbeta powiedział: „nie wiadomo, dlaczego jedno z fałszywych kont zostało pozytywnie zweryfikowane; wygląda na to, że ktoś z Kancelarii Premiera koordynujący weryfikację został oszukany i ostatecznie potwierdzono Twitterowi fałszywe konto ministra wraz z kontami innych nowo mianowanych ministrów".

fot. Mizter_X94 – Pixabay


Piotr Bogucki
Tagi: Twitter
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
wjtb
wjtb
25 listopada 2021, 21:25
hmm, wśród polityków w PL i ich wypowiedzi to 99% wygląda na fałszywe.....
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto