A A A

Twitter przeczołgany w Nigerii

14 stycznia 2022, 16:00
Po siedmiu miesiącach Twitter w Nigerii wznowił działalność.
Twitter przeczołgany w Nigerii

Portal poszedł do Canossy

Rząd Nigerii zakazał platformie działalności po tym, gdy został z niej usunięty wpis prezydenta kraju Muhammadu Buhari.

Post nie przypadł do gustu moderatorom Twittera, a jego usunięcie nie spodobało się nigeryjskiemu rządowi, który okazał się mocniejszy w tej przepychance.

Kashifu Inuwa Abdullahi, szef nigeryjskiej Narodowej Agencji Rozwoju Technologii Informatycznych, wydał oświadczenie, w którym ogłosił, że Twitter poczynił wystarczające ustępstwa, aby zakaz został zniesiony.

Nawiązując do powodów zawieszenia Abddullahi powiedział: „Bezpośrednią i odległą przyczyną było nieustanne korzystanie z platformy przez niektóre pozbawione skrupułów elementy w celach wywrotowych i działalności przestępczej, propagowania fałszywych wiadomości i polaryzowania Nigeryjczyków (...)".

„Nowa globalna rzeczywistość polega na tym, że platformy cyfrowe i ich operatorzy mają ogromny wpływ na tkankę naszego społeczeństwa, interakcje społeczne i wybory gospodarcze" – zauważył Abdullahi. Było to prawdopodobnie nawiązanie do kampanii prowadzonej na Twitterze po protestach przeciwko brutalności policji.

Aby móc działać w Nigerii Twitter poszedł na daleko idące ustępstwa, m. in. zgodził się na utworzenia podmiotu prawnego zarejestrowanego w Komisji spraw Korporacyjnych i obiecał przestrzegać obowiązujących zobowiązań podatkowych związanych z jego działalnością na mocy prawa nigeryjskiego.

Dodatkowo serwis musi zarejestrować Nigerię we własnych systemach wsparcia dla partnerów i organów ścigania. Zapewnia to urzędnikom państwowym możliwość komunikowania się z pracownikami Twittera w celu usuwania zabronionych treści. Twitter zgodził się także działać z szacunkiem dla nigeryjskiego prawa oraz kultury i historii narodowej, na których zbudowane jest ustawodawstwo tego kraju.

fot. Derrick Anies – Unsplash


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto