A A A

Twitter szykuje transkrypcje wiadomości głosowych

1 października 2020, 08:00
Coraz więcej użytkowników iOS-a może zamieszczać tweety dźwiękowe.
Twitter szykuje transkrypcje wiadomości głosowych

Korzystający z Androida poczekają na tweety głosowe do 2021 r.

Funkcja tweetów głosowych udostępniona została w połowie czerwca br., ale trafiła tylko do wybranej grupy użytkowników serwisu, i to wyłącznie korzystających z systemu iOS. Teraz Twitter rozszerzył ich grono, a jednocześnie zapowiedział, że pracuje nad opcją dodawania transkrypcji do wiadomości dźwiękowych.

 

Nagraj (i przeczytaj) tweeta

Tweet głosowy jest po prostu nagraną wiadomością, którą można odsłuchać. Użytkownicy Androida i internetowej wersji serwisu muszą poczekać na tę funkcję do przyszłego roku. Również na początku 2021 r. ma się pojawić opcja dodawania napisów do publikowanych w serwisie nagrań audio i wideo. Będzie to odpowiedź Twittera na krytykę dotyczącą niedostępności wiadomości głosowych dla osób z niepełnosprawnością słuchową.

 

Nowe zespoły

Na początku września br. Twitter ogłosił, że w firmie powstały dwa zespoły zajmujące się ułatwieniami dostępu dla osób z niepełnosprawnościami. Jeden koncentruje się na zwiększeniu dostępności usług serwisu, drugi – na dostępności samej firmy.

fot. Edar – Pixabay


Barbara Blaczkowska
Tagi: Twitter
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto