A A A

Twitter uruchamia funkcję Tip Jar

7 maja 2021, 09:40
Platforma społecznościowa włącza usługę pozwalającą wynagradzać autorów wybranych postów.
Twitter uruchamia funkcję Tip Jar

Słoik na napiwki

Aplikacja Twittera na smartfony działające pod kontrolą systemów iOS i Android pozwala wysłać pieniądze ulubionym autorom wpisów w portalu. Funkcja taka nosi nazwę Tip Jar i jest dostępna obecnie w angielskiej wersji programu.

 

Nie każdy może przyjąć

Jak napisano w blogu Twittera, nowa funkcja pozwoli wspomagać użytkowników nie tylko za pomocą obserwowania ich kont, polubień albo przesyłania wpisów dalej. Jeśli dla wybranego konta opcja Tip Jar jest dostępna, jej ikona pojawia się obok symbolu Follow. Wystarczy ją tapnąć, a zostaje się przeniesionym do usługi płatniczej.

„Słoik na napiwki" obsługuje różne systemy płatności oraz platformy sprzedaży: PayPal, Bandcamp, Cash App, Patreon i Venmo.

Na razie nie każdemu wolno dodawać Tip Jar do swojego profilu. Przyjmować napiwki mogą obecnie twórcy, dziennikarze, eksperci i organizacje non-profit. Grupa ta ma zostać niebawem poszerzana; nowa funkcja trafi także do aplikacji Twittera w kolejnych wersjach językowych.

fot. Miguel Á. Padriñán – Pixabay


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

GanTrack wyrusza na łowy
11 czerwca 2021
System GanTrack pozwala szybko odnaleźć skradziony samochód nawet w sytuacji, gdy złodzieje użyją zagłuszarki sygnałów GPS/GSM, co...Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto