A A A

Twitter usunął popularne konto agregujące newsy

7 stycznia 2022, 09:00
Na platformie mikroblogowej zablokowano ostatecznie konto Politics for All.
Twitter usunął popularne konto agregujące newsy

Permamentny ban dla Moara

Z powodu „naruszania reguł Twittera"  serwis zablokował na stałe agregator newsów Politics for All. Prowadzący profil podawali adresy wiadomości z wielu platform informacyjnych. Projekt cieszył się większą popularnością niż profile wielu witryn źródłowych.

Politics for All założył 19-letni Nick Moar. Dzięki jego talentowi profil w ciągu roku zdobył setki tysięcy obserwujących, w tym polityków wysokiej rangi.

Twitter oskarżył Politcs for All o manipulowanie informacjami poprzez uwypuklanie szczegółów, które wywołują duże zainteresowanie i przyczyniają się do szybkiego rozpowszechniania treści.

Inne profile na Twitterze założone przez Nicka Moara również zostały usunięte.

Rzecznik Twittera tak skomentował blokadę nałożoną na konta Moara: „Zawieszone za naruszenie zasad Twittera dotyczących manipulacji platformą i spamu". Nick Moar odmówił skomentowania sankcji nałożonych na niego przez giganta Big Tech.

fot. Pixabay


Piotr Bogucki
Tagi: Twitter
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto