A A A

Twitter zapowiada szereg zmian na 2020 rok

7 listopada 2019, 13:05
Retweety i wzmianki w postach mają wyglądać inaczej.
Twitter zapowiada szereg zmian na 2020 rok

Wiceprezes ds. projektowania i researchu Dantley Davis w niedawnym tweecie opublikował listę funkcji, które mają ulec zmianie lub zostać dodane do aktualnych opcji na Twitterze. Aktualizacja tych elementów nastąpi w 2020 roku.

Do proponowanych zmian należą: usunięcie z konwersacji, brak zezwolenia na repostowanie opublikowanego tweeta, brak zezwolenia na wzmiankowanie w tweetach bez wyrażenia na to zgody, usuwanie ze wzmianek w konwersacjach, wysyłanie tweetów jedynie do określonej grupy: hashtagów, zainteresowań lub znajomych.

Davis zapytał użytkowników, co sądzą o proponowanych innowacjach. Pojawiły się głosy poparcia także dla opcji edycji opublikowanego już tweeta oraz sugestia organizacji zakładek i opcji udostępniania. Podane przez Davisa zmiany mają na celu zapobieganie nękaniu w sieci. Atakowana osoba będzie miała możliwość odcięcia się od danej grupy osób i usunięcia wzmianek o sobie w negatywnie nacechowanych konwersacjach.

Oddanie użytkownikom większej kontroli nad publikowanymi treściami ze szczególnym naciskiem na uwzględnianie udziału poszczególnych osób w konwersacjach ma prowadzić do zdrowszego korzystania z platformy i ukrócić ewentualne spory.

fot. Dantley (Twitter)

 


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
6G według Samsunga
16 lipca 2020
Koreański producent elektroniki ma własną wizję sieci łączności kolejnej generacji.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto