A A A

Twoje dane w bezpiecznych rękach

22 listopada 2016, 07:20
W erze cyfryzacji informacje są na wagę złota. Na różne sposoby próbujemy się zabezpieczyć przed ich utratą oraz chronić je przed niepowołanymi osobami. Pomóc w tym ma szyfrowana obudowa dysku twardego Rhino Code firmy Natec.
Twoje dane w bezpiecznych rękach

Zewnętrzna obudowa Natec oprócz oczywistej funkcji - mechanicznej ochrony dysku, zabezpiecza zawarte na nim dane dzięki szyfrowaniu AES 256-bit. Wbudowana klawiatura pozwala na nadanie osobistego pinu składającego się z 1 - 12 cyfr, co daje trylion możliwych kombinacji. Hasło zapewnić ma ochronę dostępu do danych przed osobami trzecimi. Producent chwali się, że z podobnego zabezpieczania korzystają amerykańskie instytucje publiczne.

Szyfrowaną kieszeń wyposażono w złącze USB 3.0, dzięki czemu użytkownik ma do dyspozycji maksymalną szybkość przesyłu danych do 5 Gbps. Producent zapewnia o nieskomplikowanej obsłudze urządzenia, poczynając od montażu dodatkowych narzędzi, po intuicyjną konfigurację i instalację. Specyfikacje te mają sprawić, że Rhino Code to odpowiedni sprzęt dla każdego typu użytkownika.

Obudowa dostępna jest w sklepach w cenie ok 99 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto