A A A

Tworzenie nagrań lektorskich online

1 grudnia 2008, 16:28
Popularność IVONY zainspirowała twórców programu do opracowania pierwszego na świecie internetowego studia będącego kompleksowym narzędziem umożliwiającym syntezę mowy online.
Tworzenie nagrań lektorskich online

IVO Software w serwisie www.ivona.com/online udostępniło usługę syntezy mowy, w której każdy może szybko stworzyć i pobrać nagrania lektorów. Autorzy pomysłu przygotowali również przykładowe rozwiązania do stosowania syntezy mowy w serwisach internetowych.

Samodzielnie wygenerowane nagrania mogą zostać wykorzystane jako lektor do filmów, dzwonki na komórki, dokumenty głosowe, audiobooki, prezentacje audio, automatyczna sekretarka, system IVR, PBX, Call Center, dźwiękowe systemy ostrzegania, systemy monitoringu, darmowy podcast, dźwiękowy news czy też photocasty.

Istnieją trzy rodzaje licencji na mowę pobieraną/kupowaną w serwisie IVONA Online:

Darmowa, w której nagrania można wykorzystywać bez ograniczeń, ale także bez możliwości ingerencji w ich zawartość, a wygenerowana mowa zawiera muzykę w tle i krótką reklamę serwisu.

Niekomercyjna – mowę można rozpowszechniać i publikować, nie można jej używać w projektach komercyjnych.

Komercyjna – dająca całkowitą dowolność rozpowszechniania wygenerowanej mowy i jej publikacji zarówno w projektach niekomercyjnych, jak i komercyjnych.

Wygenerowaną mowę można zapisać w formacie mp3 (idealny do przenośnych odtwarzaczy mp3 i stron internetowych), wav (do profesjonalnych zastosowań i dalszej obróbki), ogg (otwarty format, dobry do przenośnych odtwarzaczy mp3 i stron internetowych), A-Law (do zastosowań telekomunikacyjnych, stosowany w Europie), μ-Law (do zastosowań telekomunikacyjnych, stosowany głównie w Ameryce Północnej i Japonii).

Źródło: Informacja prasowa


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto