A A A

Tydzień otwarcia Overwatch League zgromadził ponad 10 milionów widzów

20 stycznia 2018, 10:00
W zeszłym tygodniu Overwatch League przebudziła się do życia w Blizzard Arena Los Angeles, gdzie na przestrzeni czterech dni odbyły się zacięte pojedynki między 12 drużynami pierwszej, globalnej ligi e-sportowej, w której reprezentowane są całe miasta.
Tydzień otwarcia Overwatch League zgromadził ponad 10 milionów widzów

Dzięki nowo ogłoszonej umowie z serwisem Twitch, światowym partnerem medialnym Overwatch League na wyłączność, transmisję z rozgrywek w dniu otwarcia oglądało średnio 408 000 widzów na minutę i 280 000 tygodniowo. Ponad 10 milionów kibiców dołączyło podczas czterodniowych rozgrywek i śledziło je w serwisach Twitch, MLG oraz za pośrednictwem chińskich partnerów medialnych z ZhanQi TV, NetEase CC i Panda TV - nie mówiąc o całej rzeszy widzów, którzy oglądali mecze na specjalnych imprezach na całym świecie. W samych tylko serwisach Twitch i MLG w szczytowym momencie oglądalność sięgnęła poziomu 437 000 wyświetleń podczas jednego z najbardziej wyczekiwanych meczów między Dallas Fuel i Seoul Dynasty. Wyprzedano również wszystkie bilety do Blizzard Arena Los Angeles na cały weekend otwarcia.

- Jesteśmy podekscytowani oszałamiającym odbiorem w tygodniu otwarcia rozgrywek Overwatch League - powiedział Pete Vlastelica, prezes i główny dyrektor wykonawczy Major League Gaming (MLG). - Ale to dopiero początek. Dzięki ponad 35 milionom grających w Overwatch, rozgrywki Overwatch League mają potencjał zostać najchętniej oglądaną ligą na całym świecie.

Widzowie mogą oglądać rozgrywki ligi w serwisie Twitch, na stronie oraz w aplikacji MLG (dostępnej na urządzeniach z systemem iOS oraz Android), na stronie samej gry oraz przez oficjalną aplikację Overwatch League, która została udostępniona w zeszłym tygodniu na urządzeniach z systemem iOS i Android. Gracze Blizzarda uzyskają też łatwy dostęp do Overwatch League dzięki nowej zakładce w aplikacji Blizzard Battle.net.

Pierwszy sezon Overwatch League potrwa do czerwca, a w lipcu rozegrane zostaną play-offy oraz finały. W inauguracyjnym sezonie wszystkie mecze rozgrywek zasadniczych odbywać się będą w Burbank w Blizzard Arena Los Angeles, supernowoczesnej arenie przystosowanej specjalnie do zawodów e-sportowych spod szyldu Blizzard Entertainment. Fani mogą kupować bilety na mecze, które odbywać się będą w każdą środę, czwartek, piątek i sobotę.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto