A A A

Tylko dla pięknych i młodych

20 marca 2020, 09:10
Moderatorzy TikToka otrzymali wytyczne opisujące cechy osób, które nie powinny być pokazywane w filmach polecanych innym użytkownikom.
Tylko dla pięknych i młodych

Serwis The Intercept dotarł do dokumentu opracowanego przez firmę ByteDance, a przedstawiającego zasady moderowania treści przesyłanych przez użytkowników aplikacji TikTok.

O tym, że na platformie służącej do rozpowszechniania krótkich klipów wideo stosuje się praktyki cenzorskie, wiadomo od dawna. Ograniczenia dotyczące rozpowszechnianych treści kojarzyły się jednak dotychczas z zakazem krytykowania wybranych polityków albo relacjonowania zjawisk takich jak demonstracje antyrządowe. Okazuje się, że istnieją także inne, mniej oczywiste kryteria blokowania filmów.

W dokumencie na temat moderowania treści jest mowa o tym, jakie cechy fizyczne użytkowników pokazywanych w filmach powinny doprowadzić do wykluczenia klipu z sekcji materiałów polecanych („Dla ciebie"). Podobnie jest w przypadku otoczenia, w którym pokazuje się osoba występująca w filmie.

Zgodnie zasadami przekazanymi moderatorom nie należy polecać filmów, w których występują osoby mające wady fizyczne wrodzone lub nabyte. Na liście cech dyskwalifikujących znalazły się „nieprawidłowy kształt ciała", „brzydka twarz", „karłowatość", „piwny brzuch", „zbyt wiele zmarszczek", „wady wzroku" itp. W przypadku otoczenia moderatorzy powinni zwrócić uwagę m.in. na zrujnowane budynki mieszkalne i tereny wiejskie.

Poproszony o komentarz do dokumentu rzecznik TikToka Josh Gartner stwierdził, że zalecenia przedstawione przez The Intercept, są już nieaktualne, a większość z nich nigdy nie była stosowana.

fot. ByteDance


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto