A A A

Tylko prawdziwe obrazy

24 czerwca 2020, 08:40
Google będzie pokazywał ikony sprawdzania faktów przy wynikach wyszukiwania zdjęć.
Tylko prawdziwe obrazy

Mechanizm fact-checkingu zostanie zastosowany w wyszukiwarce obrazów.

Przedstawiciele Google'a poinformowali, że rozszerzają system weryfikacji wyników wyszukiwania także na zdjęcia. Grafiki pochodzące z wiarygodnych źródeł będą oznaczane specjalną etykietą. Mechanizm taki zastosowano już wcześniej w sekcji Wiadomości, na głównej stronie wyszukiwania, a ostatnio także w serwisie YouTube.

 

Bez wielorybów w Wiśle

Obecnie do niektórych miniaturek przy wynikach wyszukiwania w sekcji Grafika będzie dodawana etykieta „Fact check". Etykiety takie nie będą wpływać na pozycję obrazu w wynikach wyszukiwania; podobnie jest w przypadku rezultatów pokazywanych na głównej stronie wyszukiwarki oraz w sekcji Wiadomości.

Po kliknięciu zdjęcia z oznaczeniem „Fact check" internauta zobaczy podsumowanie wyników sprawdzania wiarygodności obrazu. Etykiety umożliwią zarówno weryfikowanie faktów na temat konkretnych fotografii, jak i kontrolowanie autentyczności obrazów umieszczonych wewnątrz artykułu bądź innego typu wiadomości na stronie WWW.

Fact-checking pojawi się przy wynikach pochodzących z niezależnych, wiarygodnych źródeł, które spełniają wymagania stawiane przez Google'a. Wykorzystywana jest przy tym platforma ClaimReview, pozwalająca wydawcom wskazywać sprawdzone fakty. Właśnie na niej bazuje mechanizm fact-checkingu stosowany przez serwis YouTube podczas kontrolowania autentyczności filmów wyświetlanych w Brazylii, Indiach i Stanach Zjednoczonych.

fot. Google


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościAlexa zamilkła w Europie
23 stycznia 2022
Usługa wirtualnego asystenta Amazona nieaktywna w Wielkiej Brytanii i na kontynencie europejskim.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto