A A A

UE zaostrzy wymagania wobec platform internetowych

10 stycznia 2022, 09:00
Dostawcy usług internetowych będą musieli bardziej chronić dzieci przed napastowaniem.
UE zaostrzy wymagania wobec platform internetowych

Oficjalne regulacje UE

Unia Europejska zamierza wprowadzić przepisy zmuszające serwisy internetowe, media społecznościowe, komunikatory i dostawców usług pocztowych do większej ochrony dzieci przed molestowaniem seksualnym. W najbliższych miesiącach odpowiednie regulacje zaproponuje unijna komisarz ds. wewnętrznych Ylva Johansson.

Dotychczas pory firmy technologiczne wprowadzały mechanizmy w zakresie bezpieczeństwa najmłodszych z własnej inicjatywy. Teraz na terenie UE mają obowiązywać przepisy, których przestrzeganie będzie dla koncernów internetowych obowiązkowe. Firmy będą musiały wykrywać w swoich serwisach wszelkie przejawy molestowania dzieci, a następnie zgłaszać je organom ścigania i usuwać.

Komisarz Ylva Johansson powiedziała, że w 2020 roku serwisy internetowe i platformy mediów społecznościowych powiadomiły władze o 22 mln przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci. Oznacza to znaczny wzrost w porównaniu z rokiem 2019, kiedy to zgłoszono 17 mln takich zdarzeń. Według Johansson liczby te nie oddają rzeczywistej skali zjawiska.

fot. pixel2013 – Pixabay


Piotr Bogucki
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto