A A A

UHD Alliance - koalicja na rzecz 4K

8 stycznia 2015, 14:40
Do życia powołano UHD (Ultra High Definition) Alliance - koalicję spółek, które wspólnie chcą ustawić poprzeczkę dla rozrywki filmowej następnej generacji.
UHD Alliance - koalicja na rzecz 4K

UHD Alliance powstał z myślą o użytkownikach - dostarcza on informacje o treściach i urządzeniach Ultra-HD klasy premium, by zapewnić najlepsze w swojej klasie kino domowe. Przedsięwzięcie koncentruje się również na ułatwianiu użytkownikom korzystania z płynnego, zintegrowanego i wysokiej jakości systemu środowiska Ultra-HD od początku do końca. Treści i urządzenia UHD klasy premium będą wyraźnie oznaczone, tak by użytkownicy mogli je łatwo rozpoznać w sklepach.

Do przedsięwzięcia przystąpiły globalne firmy, w tym DIRECTV, Dolby, LG Electronics Inc., Netflix, Panasonic Corporation, Samsung Electronics Co., Ltd., Sharp Corporation, Sony Visual Product Inc., Technicolor, The Walt Disney Studios, Twentieth Century Fox oraz Warner Bros. Entertainment.

- W miarę rozwoju środowiska UHD zwiększamy nasze zaangażowanie w treści i urządzenia UHD o wysokiej jakości - powiedział Hyunsyk Kim,prezes Visual Display Business w firmie Samsung Electronics. UHD Alliance będzie zachęcać do opracowywania treści UHD o wysokiej jakości, jednocześnie wyróżniając telewizory, które zapewniają najlepsze doznania z oglądania treści UHD klasy premium. Technologie te pozwolą nam na wykorzystanie znacznie szerszego zakresu możliwości przy przekazywaniu naszych historii, a jednocześnie zapewnią widzom autentyczne kolory, doskonały kontrast i jakość obrazu klasy premium - powiedział Ron Sanders, prezes Warner Bros. Home Entertainment. Współpraca z szerokim konsorcjum branżowym to najlepszy sposób na dostarczenie tych doznań w ramach rozrywki klasy premium.

UHD Alliance dąży do tego, by wszystkie ogniwa łańcucha - od produkcji, przez dystrybucję i korzystanie z treści po możliwości odtwarzania w urządzeniach - spełniały standardy jakości klasy premium, a jednocześnie wprowadzały standardy otwarte i dające elastyczność na rynku, lecz także by dawały użytkownikom pewność, że na swoich urządzeniach mogą oglądać pożądane treści. W nadchodzących miesiącach uczestnicy przedsięwzięcia zbiorą się w celu ustalenia technologicznej mapy drogowej dla szybkiej ewolucji technologii UHD na całym świecie.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


PC Format / Informacja prasowa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto