A A A

UPS jak listwa zasilająca

8 maja 2014, 09:00
PowerWalker, producent zasilaczy awaryjnych wprowadził na polski rynek serię zasilaczy zbliżonych wyglądem do „standardowej” listwy zasilającej. Modele VFD 600 APFC i VFD 800 APFC znajdą swoje zastosowanie w domu lub małej firmie.
UPS jak listwa zasilająca

Zasilacz awaryjny PowerWalker VFD 800 APFC jest typem zasilacza Off-Line, którego moc rzeczywista wynosi 480W. Urządzenie, podobnie jak większość modeli SOHO tego producenta, zostało wyposażone w gniazda typu francuskiego (z bolcem uziemiającym). W przeciwieństwie do większości UPS-ów na rynku, nie wymaga stosowania żadnych adapterów jeśli chcemy podłączyć urządzenie typu drukarka, router itp.

UPS idealnie nadaje się do awaryjnego podtrzymywania zasilania 230 V w przypadku zaniku napięcia w sieci takich urządzeń jak: komputer PC, laptop, monitor, router. Po wykryciu spadku napięcia, w ciągu maksymalnie 8 ms przełącza się na tryb akumulatorowy i zaczyna dostarczać energię zgromadzoną w baterii do zasilania podłączonych urządzeń.

Urządzenie posiada 6 gniazd wyjściowych, w tym 4 z podtrzymaniem awaryjnym z baterii. Pozostałe 2 gniazda, nie są sprzężone z baterią UPS-a i działają jak zwykła listwa zasilająca. Idealnie nadadzą się do podłączenia takich urządzeń jak: skaner, drukarka, oświetlenie czy ładowarka do telefonu.

Zasilacz współpracuje z komputerami wyposażonymi w zasilacze z aktywnym PFC *(APFC). Funkcję tę docenią szczególnie profesjonalni gracze, których „maszyny" wyposażone w zasilacze APFC są wyjątkowo czułe na zanik napięcia. Stosowanie „zwykłych" zasilaczy awaryjnych może skutkować restartem komputera.

W przypadku stosowania zasilaczy APFC, zalecane jest stosowanie UPS-ów o podwójnej mocy rzeczywistej, względem zasilacza w komputerze. UPS ze wsparciem APFC umożliwia utrzymanie stosunku jeden do jednego.

Niewielkie gabaryty i specjalne otwory pozwalają przytwierdzić urządzenie do ściany i zaoszczędzić w ten sposób sporo miejsca pod biurkiem. Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe na wszystkich 6 portach, gniazda RJ-11/RJ-45 dla urządzeń sieciowych w połączeniu ze wsparciem dla APFC, sprawiają, że UPS VFD 800 APFC jest modelem wszechstronnym, nadającym się zarówno dla komputerów biurowych, domowych, jak i dla komputerów stworzonych z myślą o graczach.

Produkt objęty jest 2 letnią gwarancją, cena detaliczna wynosi 499 zł.

 


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto