A A A

UPS-y jednofazowe w ofercie firmy Eaton Electric

30 grudnia 2013, 10:06
UPS - (ang. Uninterruptible Power Supply) - to urządzenie, które pobierając energię z sieci, wytwarza napięcie o jakości odpowiedniej do zasilania najbardziej wrażliwych odbiorników. W sytuacjach awaryjnych, gdy brakuje napięcia w sieci, UPS wykorzystuje energię zgromadzoną w bateriach, gwarantując ciągłość zasilania.
UPS-y jednofazowe w ofercie firmy Eaton Electric
UPS (ang. Uninterruptible Power Supply) - to urządzenie, które pobierając energię z sieci, wytwarza napięcie o jakości odpowiedniej do zasilania najbardziej wrażliwych odbiorników. W sytuacjach awaryjnych, gdy brakuje napięcia w sieci, UPS wykorzystuje energię zgromadzoną w bateriach, gwarantując ciągłość zasilania.

Zastosowanie UPS-ów

UPS-y mają szerokie zastosowanie, dlatego można je znaleźć wszędzie tam, gdzie występuje obawa o zanik napięcia (lub o jego jakość). Pierwszym najbardziej oczywistym zastosowaniem jest zabezpieczenie zasilania do komputerów – począwszy od domowego komputera, poprzez sprzęty biurowe a skończywszy na dużych stacjach roboczych, serwerach, komputerach obliczeniowych czy centrach zarządzających procesami technologicznymi i przetwarzania danych.

Braki w zasilaniu mogą spowodować utratę ważnych danych, których wartość setki razy może przekraczać wartość samego sprzętu (komputera czy UPS-a). W skrajnych przypadkach może to doprowadzić nawet do destabilizacji całego sytemu lub uszkodzenia zasilanych urządzeń. UPS-y stosuje się do ochrony zasilania w obiektach strategicznych, serwerowniach, fabrykach, administracji publicznej, a także w bankach, przemyśle, policji, wojsku, szpitalach, telekomunikacji i wielu innych.

Firma Eaton już od ponad 45 lat dostarcza rozwiązania do ochrony zasilania milionom użytkowników na całym świecie. Dzięki innowacjom technologicznym wszystkie oferowane produkty cechują się wysoką niezawodnością i niskim kosztem eksploatacji, co znajduje potwierdzenie w licznych nagrodach i wyróżnieniach.

Zasilacze wchodzące w skład oferty Eaton podzielono na trzy grupy oparte na topologii przetwarzania energii tak, aby w sposób odpowiedni dopasowywać je do potrzeb różnych klientów. Do każdej grupy przypisana jest odpowiednia liczba zakłóceń, które UPS jest w stanie wyeliminować. Określa to poziom ochrony dla współpracujących z nim urządzeń odbiorczych.



Urządzenia (typ „Off-line”) z serii: 3S, Protection Station czy Ellipse ECO


Najprostsze urządzenia (typ „Off-line”) z serii: 3S, Protection Station czy Ellipse ECO, chronią odbiory przed zanikami napięcia, wahaniami amplitudy i udarami napięciowymi. Zapewniają więc podstawowy poziom zabezpieczeń. Znajdują zastosowanie do zasilania pojedynczych komputerów lub stacji roboczych w sieciach komputerowych.

Zasilacze z drugiej grupy (typ „Line interactive”) rozszerzają właściwości ochronne o możliwość korygowania długotrwałych obniżeń napięcia, a także eliminację szumów. UPS-y serii: 5S, 5P, 5130, Ellipse PRO i 5PX polecane do zasilania pojedynczych komputerów, stacji roboczych i urządzeń sieciowych oraz małych serwerów i urządzeń instalowanych w standardowych szafach serwerowych.




Zasilacze z drugiej grupy (typ „Line interactive”) z serii: 5S, 5P, 5130, Ellipse PRO i 5PX


Urządzenia z trzeciej grupy (typ „On-line”) są najbardziej zaawansowaną kategorią sprzętu. Dwukrotne przetwarzanie energii całkowicie uniezależnia napięcie wyjściowe od parametrów sieci zasilającej. To z kolei gwarantuje najwyższy poziom ochrony i najlepszą eliminację zakłóceń. UPS-y z serii: 9130, 9PX oraz 9155 bez obawy można podłączać do urządzeń, którym powierzono najbardziej odpowiedzialne zadania z dziedziny IT czy rozmaitych gałęzi przemysłu.

Urządzenia z trzeciej grupy (typ „On-line”) UPS-y z serii: 9130, 9PX oraz 9155


Czym należy się kierować przy zakupie UPS-a?

Najważniejszym czynnikiem doboru jest dopasowanie określonego modelu zasilacza do aplikacji, w której będzie wykorzystany. Drugim równie istotnym czynnikiem jest moc odbiorników i czas podtrzymania bateryjnego (informacja, na jak długo musi wystarczyć energii zmagazynowanej w bateriach UPSa). Standardowo czasy podtrzymania wynoszą od 3 do 18 min, ale zawsze istnieje możliwość ich wydłużenia poprzez rozbudowę części bateryjnej. Firma Eaton oferuje również bezpłatnie specjalne oprogramowanie zarządzające, które zapobiega utracie danych – w czasie zaniku napięcia w sieci i pracy UPSa w trybie bateryjnym. Program inicjuje zapis wszystkich danych, a następnie zamykanie komputera oraz podaje informacje na temat stanu zasilania i samego urządzenia.


Podsumowując, przy wyborze UPSa należy zwrócić uwagę na następujące parametry:

- moc znamionowa (czynna i pozorna),
- czas podtrzymania bateryjnego,
- napięcie pracy.




Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto