A A A

USA nakładają sankcje na firmę SMIC

5 października 2020, 08:00
Departament Handlu USA umieścił firmę na czarnej liście.
USA nakładają sankcje na firmę SMIC

Dalszy ciąg wojny handlowej

SMIC (Semiconductor Manufacturing International Corporation) to największy chiński producent chipów wykorzystywanych w urządzeniach elektronicznych. Urządzenia firmy pojawiały się m.in. w produktach Qualcomma, Bradcoma czy Huawei (producenta telefonów, który wg rządu USA jest „zagrożeniem narodowym"). Według oficjalnego oświadczenia Departamentu Handlu Stanów Zjednoczonych, układy scalone SMIC oznaczają „nieakceptowalne ryzyko", a gigant przekazuje informacje o użytkownikach rządowi Chin „w celach wojskowych".

To kolejny epizod w wojnie handlowej między Państwem Środka a USA. Umieszczenie SMIC na czarnej liście w praktyce oznacza, że amerykańscy producenci będą musieli wnioskować o pozwolenie na zakup chipów chińskiego giganta. Sankcjami objęto dotychczas 24 chińskie firmy, nałożono również ograniczenia na inne korporacje, m.in. zakazując im sprzedawania urządzeń i podzespołów marce Huawei.

fot.: Pixabay


Paweł Bartoszewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto