A A A

USA: przemysł samochodowy ogranicza produkcję

25 października 2021, 07:00
Grupa 38 przedstawicieli Izby Reprezentantów wezwała Kongres USA do przyśpieszenia prac nad ustawą przyznającą 52 miliardy dolarów na produkcję półprzewodników.
USA: przemysł samochodowy ogranicza produkcję

Brak chipów, brak ustawy

Senat sporą większością głosów już w czerwcu zatwierdził pakiet przepisów zwiększających konkurencyjność amerykańskiej gospodarki wobec Chin, w tym zapewnienie odpowiedniej kwoty na chipy; niestety, ustawy utknęły w Izbie Reprezentantów.

Prawodawcy w opublikowanym liście ostrzegają przed „tragicznymi konsekwencjami" jakie poniesie m.in. przemysł motoryzacyjny, jeśli uchwalone przepisy nie wejdą w życie.

Z powodu niedoboru półprzewodników producenci samochodów na całym świecie znacznie ograniczyli dostawy nowych pojazdów. Z uchwalonej kwoty 52 miliardów dolarów 2 miliardy dolarów są przeznaczone na wsparcie produkcji chipów używanych w przemyśle mototryzacyjnym.

„Ciągły niedobór półprzewodników szkodzi przemysłowi motoryzacyjnemu, amerykańskim pracownikom i konkurencyjności naszego narodu z godziny na godzinę" – piszą zgodnie demokrata Debbie Dingell i republikanin Fred Upton z Michigan.

W dalszej części listu zauważają: „Jeśli ten niedobór będzie się przedłużał, obawiamy się, że więcej zakładów montażowych będzie miało do czynienia z tymczasowymi przestojami lub długotrwałymi zakłóceniami".

Najwięksi producenci samochodów w USA – General Motors, Ford i Toyota – znacznie ograniczyli działalność fabryk z powodu ograniczonych dostaw chipów. Jako przyczynę tego zjawiska podaje sięt powrót pandemii COVID-19 w największych azjatyckich centrach wytwarzania półprzewodników.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto