A A A

USA przesuwają termin zablokowania TikToka

4 października 2020, 08:10
Waszyngtoński sąd federalny wstrzymał nakaz wycofania aplikacji.
USA przesuwają termin zablokowania TikToka

(Nie)legalność zakazu

 

TikTok od sierpnia miał zostać zablokowany z uwagi na obawy prezydenta USA o „bezpieczeństwo narodowe" i domniemane przekazywanie przez aplikację informacji o użytkownikach chińskiemu rządowi. Donald Trump zmodyfikował jednak swoje sierpniowe postanowienie i pozwolił TikTokowi pozostać na amerykańskim rynku pod warunkiem sprzedaży udziałów przedsiębiorstwa ByteDance - właściciela aplikacji. Firma nie zdecydowała się jednak na spełnienie ultimatum prezydenta, przez co od poniedziałku miała stracić możliwość rozpowszechniania aplikacji w Stanach Zjednoczonych.

Największy wpływ na wstrzymanie zablokowania TikToka miała sama korporacja ByteDance, która zwróciła się do sądu o zbadanie legalności zablokowania aplikacji przez administrację USA. Do wniosku przychylił się sędzia federalny Carl Nichols, który nie tylko podpisał się pod nakazem weryfikacji legalności, ale zablokował administracji Trumpa nakaz usunięcia aplikacji z popularnych sklepów mobilnych.

fot.: Pixabay


Paweł Bartoszewski
Tagi: TikTok
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto