A A A

USA walczą z niedoborem chipów

25 stycznia 2022, 16:00
Departament Handlu USA opublikuje raport na temat sytuacji na rynku półprzewodników.
USA walczą z niedoborem chipów

Najpierw raport...

Raport będzie opierał się na danych otrzymanych od producentów chipów i ma związek z naciskami na Kongres, aby przeznaczył środki na walkę z niedoborem komponentów.

Pogłębiające się niedostatki grożą ograniczeniem produkcji samochodów, a lekarstwem na tę sytuację mają być zwiększenie inwestycji na elektronikę. „Stany Zjednoczone stoją w obliczu zarówno utraty ciągłości dostaw, która powoduje wzrost cen, jak i długoterminowego zagrożenia dla bezpieczeństwa gospodarczego i narodowego, jeśli nie zwiększymy krajowej podaży półprzewodników", powiedziała sekretarz ds. handlu USA Gina Raimondo.

... potem pieniądze

Z powodu braku układów motoryzacyjny gigant Stellantis produkujący m. in. pojazdy takich marek jak : Alfa Romeo, Chrysler, Dodge, Jeep czy Maserati ogłosił, że wstrzymuje produkcję samochodów w swoim zakładzie Windsor Assembly Plant w Ontario.

Oczekuje się, że senatorowie już w tym tygodniu wprowadzą przepisy mające na celu zwiększenie konkurencyjności USA w stosunku do Chin i zezwolą na wydanie 52 miliardów dolarów na produkcję i badania półprzewodników, poinformowały źródła agencji Reutera.

fot. Brian Kostiuk – Unsplash

 


Sebastian Nanasik
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto