A A A

USB 3.0 - szybsze dziesięciokrotnie

18 listopada 2008, 10:52
USB 3.0 - szybsze dziesięciokrotnie

Grupa USB 3.0 Promoter ujawniła pełną specyfikację nowego interfejsu oraz ekologicznego rozwoju platform komputerowych i urządzeń korzystających z tej technologii. Według podanych informacji prędkość transferu będzie 10-krotnie szybsza niż w USB 2.0, sięgając nawet do 5 Gb/s.

W przeprowadzonych testach przesłanie 25 GB danych w standardzie USB 2.0 zajęło prawie 14 minut, natomiast korzystając z USB 3.0, potrzeba było zaledwie 70 sekund, wyprzedzając tym samym standard FireWire 800. USB 3.0 jest wstecznie kompatybilne z USB 2.0, ale sprzęt nie będzie działać z urządzeniami USB 1.0, z powodu istotnych różnic między pierwotnym formatem a formatem trzeciej generacji.

Choć USB 3.0 zużywa mniej energii ogólnej, specyfikacja pozwala przesłać więcej prądu z bazy do podłączonego urządzenia, co powinno skutkować mniejszą liczbą zewnętrznych dysków twardych lub innych rozszerzeń, które wymagają oddzielnego źródła zasilania prądem zmiennym, aby funkcjonowały poprawnie.

Niestety, sprzęt obsługujący USB 3.0 jest nadal odległy i na pewno nie będzie dostępny wcześniej niż w drugiej połowie 2009 roku.

Źródło: Electronista, USB


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto