A A A

USB Blocker - urządzenie do blokowania USB

13 sierpnia 2012, 08:47
USB Blocker - urządzenie do blokowania USB

Gigabyte udostępnił użyteczne narzędzie o nazwie USB Blocker. Jest to bardzo prosta w obsłudze aplikacja, która umożliwia zablokowanie zdefiniowanych przez użytkownika urządzeń z interfejsem USB.

Aplikacja będzie przydatna w sytuacji, kiedy chcemy, aby konkretne urządzenia USB nie miały dostępu do systemu operacyjnego. Narzędzie w szczególności może znaleźć zastosowanie w biurach czy szkołach, gdzie bezpieczeństwo danych jest priorytetem. USB Blocker zapobiegnie nieautoryzowanemu przenoszeniu danych z komputerów na urządzenia masowe jak również może zapobiec przenoszeniu wirusów komputerowych z urządzeń zewnętrznych na komputer. Mimo, iż użytkownicy nie będą mieli możliwości podłączania np. dysków zewnętrznych czy pendrive, wciąż będzie można korzystać z portów USB dla myszki czy klawiatury.

Interfejs USB Blocker ma być intuicyjny w użyciu. Na liście dostępnych urządzeń USB, należy wybrać te, które chcemy zablokować. Wybór potwierdzamy hasłem i.... gotowe! Zablokowane urządzenia będą po podłączeniu automatycznie ignorowane przez system operacyjny.

Narzędzie obecnie wspiera płyty główne Gigabyte na chipsetach Intel Z77, H77, B75 oraz H61 i system operacyjny Windows 7 32-bit/64-bit.


PC Format / Informacja prasowa
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościIle może zarobić influencer?
21 listopada 2019
Średnia cena sponsorowanego zdjęcia w serwisie Instagram tylko w ciągu ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 44%.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto