A A A

Uber Eats – nie tylko żywność i napoje

24 listopada 2021, 11:00
W kanadyjskim Ontario dzięki aplikacji Uber Eats zamówisz marihuanę.
Uber Eats – nie tylko żywność i napoje

Leczy i relaksuje

Amatorzy tej używki mogą zamawiać konopie indyjskie u legalnego sprzedawcy Tokyo Smoke poprzez aplikacje Uber Eats, a następnie odebrać je w najbliższym sklepie firmowym - poinformował rzecznik prasowy platformy.

Marihuana używana do celów medycznych jest w Kanadzie legalna od 2001 roku (a od 2018 także dopuszczana w celach rekreacyjnych).

Każda prowincja i terytorium ustanowiła własne przepisy dotyczące takich zagadnień jak wiek nabywców, metody uprawy oraz sposób sprzedaży detalicznej. Wszystkie prowincje i terytoria oferują opcję sprzedaży przez internet.

Po ponad trzech latach od momentu legalizacji rekreacyjnej marihuany w Kanadzie kraj próbuje naprawić rynek tej używki, na którym nielegalni producenci nadal kontrolują dużą część (40%) sprzedaży.

Uber, który już dostarcza alkohol, przyglądał się konopiom od dłuższego czasu.

Dyrektor generalny Ubera, Dara Khosrowshahi, powiedział mediom w kwietniu, że firma rozważy dostarczanie marihuany także do Stanów Zjednoczonych, gdy tylko odpowiednie przepisy będą na to pozwalać.

Sprzedaż konopi indyjskich w Kanadzie przyniesie w bieżącym roku 4 miliardy dolarów; przewiduje się, że w 2026 r. suma ta wzrośnie do 6,7 miliarda dolarów (zgodnie z danymi firmy badawczej BDS Analytics).

Zeszłoroczne, ostre nakazy i blokady wywołane pandemią, pobudziły popyt na produkty związane z konopiami indyjskimi, szczególnie wśród osób, które zostały w domach odcięte od innych form rozrywki.

fot. Jakub Matyas – Unsplash


Sebastian Nanasik
Tagi: aplikacje
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
restaumator
24 listopada 2021, 13:02
Dlaczego na stronie PC Format pojawiają się newsy przeterminowane co najmniej z dwudniowym opóźnieniem?
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto