A A A

Ubuntu 10.10 już w ten weekend

8 października 2010, 09:18
Ubuntu 10.10 już w ten weekend

W czwartek firma Canonical ogłosiła, że najnowsza wersja systemu Ubuntu trafi do internetu jeszcze w ten weekend.

Ubuntu 10.10 to najnowsza wersja popularnej dystrybucji Linuksa. Jej nazwa kodowa to Maverick Meerkat, czyli Niezależna Surykatka. System ten ma być szczególnie zachęcający dla osób, które nie miały jeszcze styczności z żadnym systemem opartym na jądrze Linuksa oraz wszystkich tych, którzy nie lubią interesować się technicznymi sprawami związanymi z systemem. Steve George z Canonical podkreśla, że zespół odpowiedzialny za Ubuntu dąży do tego, aby system ten był jak najbardziej przystępny dla każdego użytkownika.

W Ubuntu 10.10 szczególny nacisk położono na dostosowanie interfejsu systemu do współczesnych standardów. Na szczególną uwagę zasługuje interfejs Unite, który zastosowano w edycji przeznaczonej dla netbooków. Ma on poprawić wygodę korzystania z plików i katalogów.

Uruchomiono również usługę Ubuntu One Basic, która pozwala użytkownikom na darmowe przechowywanie do 2GB danych na serwerach Ubuntu. Ma ona ułatwić im przesiadkę z Windows na Ubuntu.

Ubuntu 10.10 powinno pojawić się na serwerach w niedzielę, 10 października.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

LinkedIn czyta dane ze schowka
7 lipca 2020
Nowa funkcja w systemie iOS 14 wykryła, że LinkedIn kopiuje dane ze schowka. Microsoft, do którego należy serwis, twierdzi, że to błąd.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto