A A A

Ubuntu 9.04 do pobrania

23 kwietnia 2009, 15:36
Jaunty Jackalope ujrzał światło dzienne. Dystrybucję Linuksa można pobrać zarówno z serwerów, jak i skorzystać z technologii bezpośredniej wymiany plików P2P. Poniżej odnośniki do pobrania oraz najważniejsze zmiany.
Ubuntu 9.04 do pobrania

Czym może się pochwalić nowy Ubuntu? Przede wszystkim ulepszoną obsługą systemu plików ext4 i szybszym startem całego systemu. Zmieniono także środowisko graficzne GNOME w wersji 2.26 (Kubuntu oferuje stabilną wersję KDE 4.2.2), serwer X.Org do 1.6 oraz jądro do wersji 2.6.28.8. W wersji serwerowej Ubuntu jest zainstalowane oprogramowanie Eucalyptus, które pozwala na łatwe uruchomienie własnej chmury obliczeniowej.

Pełną listę zmian  oraz sam system operacyjny można znaleźć na stronie ubuntu.com.

Nowe Ubuntu będzie można pobrać także z serwerów, z sieci P2P lub zamówić płytę z systemem – wymagana jest rejestracja w ShipIt, logowanie do serwisu i podanie danych teleadresowych.

Źródło: Ubuntu


Paweł Bijata
Tagi: linux
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Zmiany w mailingu YouTube'a
8 sierpnia 2020
Subskrybenci przestaną otrzymywać e-maile o zamieszczanych na kanałach YouTube'a nowościach.


Potrzebujesz dziennika? No to notuj
7 sierpnia 2020
Moleskine, firma znana z produkcji notesów, przygotowała internetowy dziennik, który łączy wiele innych przydatnych funkcji.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto