A A A

Uczestnicy jednego z największych przestępstw internetowych zatrzymani

4 marca 2010, 13:07
Uczestnicy jednego z największych przestępstw internetowych zatrzymani

W ręce hiszpańskiej policji wpadło trzech cyberprzestępców, którzy zainfekowali 13 milionów komputerów. Jest to jedno z największych przestępstw internetowych na świecie.

Trzej Hiszpanie stworzyli jedną z największych sieci botnetowych, jaka kiedykolwiek powstała. Sieć liczyła sobie 13 milionów komputerów ze 190 krajów. Zatrzymani "netkairo", "johnyloleante", oraz "ostiator"  wykradali ważne informacje i dokumenty innych użytkowników sieci.

Cyberprzestępcy mieli dostęp do loginów i haseł, oraz innych danych związanych z kontami bankowymi, oraz kartami kredytowymi. Hiszpańska policja podała, że na komputerze jednego z zatrzymanych znaleziono dane 800 tysięcy osób.

Grupa rozsyłała wirus o nazwie "Mariposa", który pozwalał na przejęcie kontroli nad komputerem, a następnie wykradał bezcenne dane użytkowników. Wirus infekował domowe komputery, ale i nie tylko. Ofiarami cyberprzestępców padły urządzenia w rządowych agencjach, szkołach i wielu, dużych firmach.

Jak na razie zatrzymano trzy osoby, ale policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań w tej sprawie.


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto