A A A

Ukradł domenę P2P.com

7 sierpnia 2009, 15:51
Jednostka specjalizująca się w ściganiu przestępstw cybernetycznych (Cyber Crime Unit) z policji stanowej New Jersey zatrzymała mężczyznę podejrzanego o kradzież domeny P2P.com.
Ukradł domenę P2P.com

Kradzież domeny przebiegała w ten sposób, że atakujący, niejaki Donald Goncalves, włamał się na konto właściciela domeny P2P.com, przetransferował domenę na swoje konto, a następnie wystawił ją do sprzedaży w popularnym serwisie aukcyjnym eBay. Nabywcą – za kwotę 111 tysięcy dolarów – został jeden z graczy amerykańskiej ligi NBA Mark Madsen.

Policja szacuje, że sprzedana domena była warta od 160 do 200 tysięcy dolarów. Nabywca kupił domenę w dobrej wierze, nie mając świadomości, że jest skradziona. Goncalves został aresztowany, ale wyszedł za kaucją w wysokości 60 000 dolarów. Grozi mu 60 lat więzienia.

Źródło: Arcabit


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto