A A A

Ukradziono kryptowaluty o wartości setek milionów dolarów

6 grudnia 2021, 17:00
Okradziono giełdę kryptowalut BitMart. Straty wynoszą prawie 200 mln dolarów.
Ukradziono kryptowaluty o wartości setek milionów dolarów

Obfity łup

Po ataku hakerskim na giełdę BitMart zginęły środki w kryptowalutach warte 196 mln dolarów. O zdarzeniu poinformowała 5 grudnia zajmująca się cyberbezpieczeństwem firma Peckshield.

BitMart potwierdził, że doszło do zdarzenia, a przejęte środki wycenił na około 150 mln dolarów. Giełda zawiesiła do odwołania wszystkie wypłaty aktywów i rozpoczęła szczegółowy audyt bezpieczeństwa.

Firma Peckshield zauważyła incydent 5 grudnia, a jej uwagę zwróciły znaczne transfery wychodzące z jednego z adresów BitMarta. Wysyłane kryptowaluty miały wartość dziesiątek milionów dolarów. Portfel docelowy został nazwany przez serwis Etherscan „BitMart Hacker".

Według analityków z Peckshielda strata BitMarta na tokenach istniejących w blockchainie Ethereum to około 100 mln dolarów, a 96 mln to wartość monet z sieci Binance Smart Chain (BSC). Przestępcy ukradli ponad 20 różnych tokenów, m.in. binance coin, safemoon i shiba inu.

Okradziona giełda twierdzi, że adresy, z których przejęto kryptowaly, to tylko „niewielki procent" aktywów giełdy. Pozostałe portfele mają być „bezpieczne i nieuszkodzone".

BitMart poinformował, że nie wiadomo na razie, jakiej metody użyli przestępcy. Według Peckshielda był to „klasyczny przypadek przeniesienia, zamiany i prania".

fot. BitMart


Piotr Bogucki
Tagi: kryptowaluta
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto