A A A

Ulepszona Opera GX

12 września 2019, 14:40
Eksperymentalna przeglądarka dla graczy obsługuje kilka nowych funkcji.
Ulepszona Opera GX

Operę GX zaprezentowano w pierwszej połowie bieżącego roku. Przeglądarka została zaprojektowana z myślą o graczach – narzędzia Limiter RAM-u i Limiter CPU pozwalają ograniczyć wielkość zasobów systemowych przydzielanych browserowi.

W nowym wydaniu Opery GX pojawił się kolejny ogranicznik: Network Limiter. Za jego pomocą można ustalić maksymalną szerokość pasma transmisyjnego dla przeglądarki. Ma się to przełożyć na płynne działanie sieciowych gier oraz niezakłócone strumieniowanie materiałów wideo lub muzyki.

Ogranicznik sieciowy różni się nieco od narzędzi pozwalających ustalić maksymalną ilość pamięci lub czas procesora przyznany Operze GX: w przpadku Network Limitera użytkownik nie ma pełnej swobody w wyborze pasma, ale wybiera spośród kilkunastu ustalonych prędkości transmisji (od kilkudziesięciu kilobajtów na sekundę poczynając).

Kolejną nowością jest kalendarz wydań gier, przedstawiający nadchodzące premiery. Programiści ulepszyli także panel służący do przeglądania serwisu Twitch. Obecnie możliwe jest filtrowanie listy obserwowanych kanałów.

Autorzy przeglądarki twierdzą, że od momentu premiery Operę GX pobrano już ponad milion razy. Aplikacja zdobyła niedawno nagrodę Red Dot za interfejs użytkownika.

fot. Opera


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto