A A A

Unia Europejska konsekwentnie chce standardowej ładowarki

22 września 2021, 10:00
Mimo narzekań firmy z jabłkiem w logo urzędnicy unijni nie rezygnują z planu wymuszenia jednej ładowarki do różnych urządzeń.
Unia Europejska konsekwentnie chce standardowej ładowarki

Jak podaje Reuters, Komisja Europejska ma w czwartek (23 września) przedstawić wniosek dotyczący standardowej ładowarki do telefonów komórkowych, tabletów i słuchawek. Wprowadzenie przepisów nakazujących jej stosowanie zmusiłoby producentów elektroniki do zmian w konstrukcji wytwarzanego sprzętu. Skorzystać na tym mieliby nie tylko użytkownicy, ale też środowisko naturalne, do którego trafiałoby mniej elektrośmieci.

Komisja Europejska zamierza wprowadzić zasadę osobnej sprzedaży ładowarek i urządzeń, ma także zaproponować ujednolicony port ładowania.

Oczywiście przeciwnikami takich propozycji są najwięksi producenci sprzętu elektronicznego, w tym Apple, który ma własny kabel Lightning do ładowania iPhone'ów. Według firmy proponowane przepisy (o których mówi się od lat) mogą zniechęcić do innowacji.

fot. Solen Feyissa – Unsplash


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto