A A A

Unia Europejska zablokuje wyszukiwarki torrentów

19 czerwca 2017, 13:30
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej rozważa wprowadzenie masowej cenzury internetu. Chodzi przede wszystkim o popularne wyszukiwarki torrentów.
Unia Europejska zablokuje wyszukiwarki torrentów

Wyszukiwarki choć same w sobie nie są nielegalne, to są narzędziem ułatwiającym rozpowszechnianie materiałów chronionych prawami autorskimi.

Sprawę zainicjowało dwóch holenderskich operatorów komórkowych, którzy, sądząc się z firmą zwalczającą piractwo, zwrócili się do Trybunału Sprawiedliwości z prośbą o zajęcie stanowiska w sprawie blokowania witryn internetowych powiązanych z piractwem. Trybunał zadecydował, że blokowanie takich stron jest słuszne i zapowiedział, że zajmie się tym problemem na szerszą skalę.

Warto zauważyć, że blokowanie różnego rodzaju stron internetowych staje się coraz częstszą praktyką w krajach europejskich. Od tego roku, w Polsce nie będzie można wchodzić na strony nielegalnych bukmacherów internetowych, a w Wielkiej Brytanii już od dłuższego czasu blokowane są strony pornograficzne, a także większość serwisów z torrentami. Walka z piractwem trwa na dobre również w Stanach Zjednoczonych, gdzie stworzono do tego celu specjalną technologię o nazwie Copyright Alert System.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto