A A A

Unia Europejska zablokuje wyszukiwarki torrentów

19 czerwca 2017, 13:30
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej rozważa wprowadzenie masowej cenzury internetu. Chodzi przede wszystkim o popularne wyszukiwarki torrentów.
Unia Europejska zablokuje wyszukiwarki torrentów

Wyszukiwarki choć same w sobie nie są nielegalne, to są narzędziem ułatwiającym rozpowszechnianie materiałów chronionych prawami autorskimi.

Sprawę zainicjowało dwóch holenderskich operatorów komórkowych, którzy, sądząc się z firmą zwalczającą piractwo, zwrócili się do Trybunału Sprawiedliwości z prośbą o zajęcie stanowiska w sprawie blokowania witryn internetowych powiązanych z piractwem. Trybunał zadecydował, że blokowanie takich stron jest słuszne i zapowiedział, że zajmie się tym problemem na szerszą skalę.

Warto zauważyć, że blokowanie różnego rodzaju stron internetowych staje się coraz częstszą praktyką w krajach europejskich. Od tego roku, w Polsce nie będzie można wchodzić na strony nielegalnych bukmacherów internetowych, a w Wielkiej Brytanii już od dłuższego czasu blokowane są strony pornograficzne, a także większość serwisów z torrentami. Walka z piractwem trwa na dobre również w Stanach Zjednoczonych, gdzie stworzono do tego celu specjalną technologię o nazwie Copyright Alert System.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościPrzewodowa mysz Rapoo N1162
26 kwietnia 2018
Szukasz taniej, ale nadal dobrej myszki. Ciekawym wyborem może być przewodowa mysz Rapoo N1162. Co oferuje ten "gryzoń"?

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto