A A A

Update Windows 10 powoduje problemy z Google Chrome

4 maja 2018, 14:30
Portal Neowin donosi, że ostatnia aktualizacja Windows 10 April 2018 Update niesie ze sobą szereg poważnych błędów.
Update Windows 10 powoduje problemy z Google Chrome

Najbardziej dotkliwy wydaje się być ten, związany z popularną przeglądarką internetową Google Chrome. Podczas uruchamiania zawiesza ona całkowicie komputer, a system nie reaguje nawet na wciśnięcie klawiszy Alt + Ctrl + Del.

Póki co, jedynym wyjściem z tej sytuacji jest użycie kombinacji Windows + Ctrl + Shift + B lub wygaszenie i ponowne włączenie ekranu.

Microsoft poinformował, że wie o problemie i przygotowuje łatkę systemową, która zostanie wypuszczona najprawdopodobniej 8 maja. Do tego czasu zalecane jest korzystanie z innej przeglądarki.

Przypomnijmy, że aktualizacja przynosi także kilka ciekawych nowości. Jest to między innymi oś czasu Windows Timeline, nowy moduł aktualizacji, odświeżona przeglądarka Microsoft Edge, nowe funkcje personalizacji w ustawieniach i kilka drobnych poprawek wizualnych.

 


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (4)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
~Anonim
8 maja 2018, 07:51
Mój laptop (i nie tylko...) też po aktualizacji uruchamia się troszkę dłużej. Nie siedziałem z zegarkiem w ręku i nie patrzyłem o ile dłużej, ale... Mam nadzieję, że jutrzejszy Patch Tuesday to w jakimś stopniu naprawi :jezor: . P.S. Ciekawe, czy problem ten dotyczy także zamienników "Google Chrome" takich jak np. ten [http://www.programosy.pl/program,comodo-chromodo-private-internet-browser.html]? :oczy:
kacper69
kacper69
7 maja 2018, 19:07
Po tym upgrade mój laptop uruchamia się około 6 minut. Wcześniej to trwało około 2 minut.
ptrick
ptrick
4 maja 2018, 14:53
Duży, bo Chrome nadal jest jedną z najpopularniejszych przeglądarek internetowych i np. moim zdaniem najwygodniejszą. Inwigiluje tak samo, jak reszta. Zresztą, z tego co wiem, korzystasz z telefonu z androidem i korzystasz z wyszukiwarki google. Do tego masz konto na facebooku i chyba maila w usługach microsoftu? Sugerujesz, że dzięki niekorzystaniu z tej przeglądarki jesteś mniej inwigilowany? :E Bo ja sądzę, że nie ma żadnej różnicy.
avatar
~Anonim
4 maja 2018, 14:46
Witam! A co za problem? :oczy:  Wystarczy korzystać z "Firefoksa", "Opery" lub "Microsoft Edge" i... Nie ma problema :jezor: . A "Google Chrome" to jeden wielki inwigilator.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto