A A A

Uprany pendrive i mrówki w dysku twardym

14 grudnia 2007, 13:51
Uprany pendrive i mrówki w dysku twardym

Zajmująca się odzyskiwaniem danych firma Kroll Ontrack opublikowała listę najbardziej ekstremalnych przypadków utraty danych, z jakimi zetknęli się specjaliści firmy w 2007 roku.
Zestawienie otwiera przypadek kobiety, która uprała swojego pendrive'a razem z brudnymi ubraniami. Także z wodą związana jest historia wędkarza, który utopił laptopa w jeziorze podczas rybobrania.
Ku przestrodze służy przypadek naukowca, który wlał do notebooka żrący kwas. Substancja strawiła dużą część dysku twardego. Równie ciekawa historia dotyczy innego naukowca, który zirytowany hałasem generowanym przez jego dysk twardy, postanowił go naoliwić.
Zestawienie zamyka przypadek fotografa z Tajlandii, który odkrył, że w jego zewnętrznym dysku twardym zadomowiły się mrówki. Zdjął więc obudowę i spryskał środek urządzenia preparatem na insekty. Mrówki zginęły, podobnie jak dane z dysku.

dysk
Wnętrze dysku twardego, w którym
zadomowiły się mrówki

Źródło: Kroll Ontrack


Maciej Płochocki PCF
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Tomson
Tomson
opera
16 grudnia 2007, 12:09
haha
haha mrówki w dysku twardym haha jeszcze spryskał je owadobójczym środkiem ;p a;e ludzie mają pomysły D
zgłoś do moderacji »
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto