A A A

Usługa Google Hire zostanie wyłączona w 2020 roku

28 sierpnia 2019, 14:45
Google chciał mieć nową wersję serwisu Linkedln, ale pomysł nie okazał się trafiony.
Usługa Google Hire zostanie wyłączona w 2020 roku

Google ogłosiło, że 1 września 2020 roku zostanie wyłączona usługa Google Hire. Platforma została uruchomiona ok. dwa lata temu i miała ułatwiać firmom przeprowadzanie procesu rekrutacji pracowników. Serwis pozwala nie tylko na publikację ogłoszeń o pracę, ale też na założenie własnego profilu. Za jego pomocą można odpowiedzieć na wybraną ofertę, wysyłając CV, a także zaplanować rozmowę kwalifikacyjną i poinformować osoby aplikujące o decyzjach.

Pomysł na portal społecznościowy, który wspiera proces zatrudnienia, był dobry, ale ostatecznie firma przekonała się, że trudno jej rywalizować z liderem wśród tego typu stron - serwisem LinkedIn, mimo tego, że oba portale działają na nieco innych zasadach. Wygląda jednak na to, że niewiele firm jest gotowych, by płacić za dostęp do usługi 200-400 dolarów miesięcznie (w zależności od wielkości przedsiębiorstwa). Zwłaszcza, że Google Hire jest skierowany raczej do małych i średnich firm.

fot. Google


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto