A A A

Usprawnione Mapy Google'a

18 października 2019, 08:45
Google ułatwia raportowanie utrudnień w ruchu drogowym oraz dodaje nową funkcję do aplikacji Mapy w wersji na urządzenia z systemem iOS.
Usprawnione Mapy Google'a

Obecnie również użytkownicy oprogramowania Mapy w wersji dla iOS-a będą mogli zgłaszać bezpośrednio z iPhone'a ograniczenia prędkości, wypadki drogowe i inne zdarzenia utrudniające jazdę. Dotychczas funkcja taka była dostępna w Mapach działających na smartfonach z Androidem.

Drugim ulepszeniem jest rozszerzenie liczby możliwych do raportowania zdarzeń drogowych. Po naciśnięciu ikony + i wydaniu polecenia Dodaj zgłoszenie na liście zdarzeń pojawią się cztery nowe pozycje: budowa drogi, zamknięte pasy ruchu, uszkodzone pojazdy i obiekty na drodze (takie jak śmieci).

Zmiany zapowiedziano na oficjalnym blogu Google'a. Nowe wersje aplikacji Mapy pojawią się na platformach Google Play i App Store już w bieżącym tygodniu.

fot. Google


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Hakerzy zaatakowali media
31 lipca 2020
Od co najmniej 3 lat hakerzy włamują się do portali informacyjnych. Na celownik wzięli też media w Polsce.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto