A A A

Usprawnione Mapy Google'a

18 października 2019, 08:45
Google ułatwia raportowanie utrudnień w ruchu drogowym oraz dodaje nową funkcję do aplikacji Mapy w wersji na urządzenia z systemem iOS.
Usprawnione Mapy Google'a

Obecnie również użytkownicy oprogramowania Mapy w wersji dla iOS-a będą mogli zgłaszać bezpośrednio z iPhone'a ograniczenia prędkości, wypadki drogowe i inne zdarzenia utrudniające jazdę. Dotychczas funkcja taka była dostępna w Mapach działających na smartfonach z Androidem.

Drugim ulepszeniem jest rozszerzenie liczby możliwych do raportowania zdarzeń drogowych. Po naciśnięciu ikony + i wydaniu polecenia Dodaj zgłoszenie na liście zdarzeń pojawią się cztery nowe pozycje: budowa drogi, zamknięte pasy ruchu, uszkodzone pojazdy i obiekty na drodze (takie jak śmieci).

Zmiany zapowiedziano na oficjalnym blogu Google'a. Nowe wersje aplikacji Mapy pojawią się na platformach Google Play i App Store już w bieżącym tygodniu.

fot. Google


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościW to mi graj
21 listopada 2019
NZXT prezentuje swój pierwszy zestaw audio dla graczy.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto