A A A

Uwaga! Roboty w biurze

23 listopada 2021, 10:00
Alphabet dostarczy do biur Google'a roboty przeznaczone do wykonywania prostych zadań biurowych.
Uwaga! Roboty w biurze

Dzień szkolenia i do pracy!

Za zadanie odpowiada dział Google'a o nazwie X, powołany do życia w 2010 roku przez twórców giganta Larry'ego Page'a i Siergeja Brina.

X jest zespołem odpowiedzialnym za projekty takie jak Google Glass, balony dostarczające internet do odległych zakątków świata, zrównoważona energia wiatrowa albo Waymo (firma zajmująca się automatycznymi samochodami).

Roboty biurowe budowane przez zespół X będą wykonywały podstawowe prace porządkowe, takie jak: wycieranie stołów, sortowanie śmieci, otwieranie drzwi i ustawianie krzeseł w salach konferencyjnych.

Nowi „pracownicy" mogą wykonywać proste zadania, ale mogą też współdziałać z ludźmi. Zgodnie z przewidywaniami specjalistów z X, roboty zostaną wprowadzenie do rzeczywistego środowiska pracy i nauczone, jak reagować na otaczającą je rzeczywistość.

Roboty uczy się zachowania w środowisku biurowym; początkowo wymagało to prawie czterech miesięcy szkolenia. Z biegiem czasu zespół X wprowadził ulepszenia, które skróciły trening do jednego dnia (przy osiągnięciu 90-procentowej dokładności działania).

Roboty podejmą najpierw pracę w biurach w Mountain View.

fot. Alex Knight – Unsplash


Sebastian Nanasik
Tagi: google, roboty
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Nissan również elektryczny
30 listopada 2021
Japońska firma zainwestuje w ciągu pięciu lat prawie 18 miliardów dolarów w produkcję e-pojazdów.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto